דירה בפורטוגל מחיר ושיקולים נוספים לקראת רכישה

כל מי שמבין מעט בכלכלה יודע שאם מצליחים לצבור סכום מסוים של כסף, לא כדאי להשאיר אותו לשכב בחשבון הבנק.
דירה בפורטוגל מחיר

כל מי שמבין מעט בכלכלה יודע שאם מצליחים לצבור סכום מסוים של כסף, לא כדאי להשאיר אותו לשכב בחשבון הבנק. השקעות בשוק ההון, בנדל"ן, בנכסים דיגיטליים וכד' נפוצות כבר שנים בקרב מי שיש להם מה להשקיע. אולם בשנים האחרונות, אנחנו מתחילים לראות יותר ויותר ישראלים שבוחרים להשקיע בנדל"ן דווקא בחו"ל. "דירה בפורטוגל מחיר" וביטויים נוספים מוקלדים במנועי החיפוש יום יום, במטרה לאסוף מידע על התחום ולמצוא את הנכסים המתאימים בשביל השקעות נדלן בפורטוגל.

השקעות בחו"ל – למה לא כאן?

בנדל"ן אפשר להשקיע גם כאן, בישראל. אז מדוע בכל זאת ישראלים כה רבים בוחרים לחפש את נכסי הנדל"ן שראויים להשקעות שלהם דווקא מעבר לים, בחוץ לארץ ולא כאן בבית?

זמן ובירוקרטיה – בארץ התהליך של רכישת נכסי נדל"ן ידוע כארוך ומסורבל. הוא לוקח זמן רב ורווי במשוכות בירוקרטיות שיש לגשת להתמודד איתן בסבלנות רבה. המדיניות הישראלית אינה נחשבת ידידותית למשקיעים ועל כן, לא מפתיע שרבים מהם בוחרים לחפש את מבוקשם במדינות זרות.

מחירים – בישראל, כידוע, מחיריהם של נכסי נדל"ן אינם זולים. המשמעות היא שנדרש סכום כסף גדול למדי על מנת לרכוש כאן נדל"ן, ודאי לצורך השקעה. בעוד שכאן רבים אינם מסוגלים להרשות לעצמם לרכוש נכס, במדינות אחרות ניתן למצוא נכסים שמצריכים הון עצמי קטן בהרבה. אם מחפשים דירה בפורטוגל מחיר הנכס עשוי להיות, במקרים רבים, נוח משמעותית להשקעה עבור הישראלים בני מעמד הביניים. לצד המחירים הנוחים, ישנן ערים בחו"ל, לדוגמה פורטו שבפורטוגל, שבהן שיעורי התשואה הפוטנציאלית משמעותיים, והופכים את העסקאות לכדאיות במיוחד.

ביטחון בימים שחורים – גם ישראל, כמו כל מדינה אחרת בעולם, חשופה למשברים כלכליים. גם כשטוב, אי אפשר לדעת מה צופן העתיד: מה יהיה ערך השקל, האם ערכם של הנכסים יעלה או יירד וכד'. מסיבה זו, ישראלים רבים רואים בהשקעה בנכסי נדל"ן בחו"ל דרך לחלק את הביצים שלהם לשני סלים. אם כאן המצב יידרדר מסיבה כלשהי, יהיו הנכסים בחו"ל עוגן יציב, ולהפך. נכסי נדל"ן להשקעה בחו"ל יכולים להוות מקור חשוב לביטחון כלכלי עבור בעליהם.

דירה בפורטוגל מחיר ופרמטרים נוספים

רכישת דירה להשקעה, בעיקר בחו"ל, היא לא משימה פשוטה. יש מגוון משתנים שחשוב לקחת בחשבון לפני שעושים את הצעד ובוחרים את הנכס המתאים. על מנת לסייע לכם לעשות סדר בדברים, ריכזנו עבורכם כמה מהפרמטרים המרכזיים שכדאי להתחשב בהם לפני שמקבלים את ההחלטה המשמעותית.

מחיר – אם החלטתם לרכוש נכס נדל"ן בחו"ל לצורך השקעה ולחפש, לדוגמה, דירה בפורטוגל מחיר הוא בהחלט שיקול חשוב. חשוב להבין מה הסכום שאתם מעוניינים להשקיע ולחפש נכסים שנמצאים בטווח המחירים שתוכלו להרשות לעצמכם. עם זאת, זה לא אומר שכדאי לחפש את הנכס הזול ביותר. כדאי לבחור בנכס שעונה על יתר הפרמטרים הרלוונטיים ושעלותו מתאימה לכם.

פוטנציאל – מכיוון שאתם מחפשים נכס להשקעה ולא מתכננים לעבור לגור בו, חשוב שתמצאו נכס ששיעור התשואה הצפוי שלו גבוה. גורמים שעשויים להשפיע על התשואה הם ביקוש לנכסים מסוג זה, צמיחה כלכלית של המדינה, השקעה של המדינה באזור שבו ממוקם הנכס, הימצאות של מרכזי קניות, מוסדות לימוד וכד', ועוד. 

סוג הנכס – היבט נוסף שחשוב לקבל לגביו החלטה הוא סוג הנכס שאתם מעוניינים לרכוש. האם אתם רוצים להשקיע בנכס אשר מיועד למגורים, לצורך השכרה למגורים קבועים או כדירת נופש זמנית לתיירים או למקומיים? אולי תעדיפו דווקא לרכוש יחידת משרדים? ואולי אתם מעדיפים לרכוש שטח מסחרי ולהשכיר אותו לבעלי עסקים? סוג הנכס משפיע על מחירו, על אופן הניהול שלו ועוד, ולכן חשוב לקבל החלטה בהתאם לצרכים ולהעדפות שלכם.

השקעה עצמאית או דרך חברה – על אף שיש אנשים שמעדיפים לחפש נכס לבד ולעבור את כל השלבים בעצמם, מרבית האנשים שבוחרים להשקיע בנכסי נדל"ן בחו"ל עושים זאת דרך חברה מקצועית שמתמחה בתחום. חברה שמתמחה בהשקעות נדל"ן בחו"ל תוכל לסייע לכם במציאת נכס מתאים, לחלוק עמכם את כלל הידע הרלוונטי ולעבור איתכם את כלל ההליכים הבירוקרטיים. כך התהליך המורכב הופך קל ופשוט, ואתם לא צריכים להתעסק עם מגבלות השפה, לקרוא חומרים מקצועיים על מנת להכיר את כלכלת האזור, להתמודד עם בירוקרטיה ולהשקיע זמן בחיפושים ממושכים.

השאירו תגובה