השקעות נדלן בפורטוגל – המדריך המלא

בכמעט-העשור שחלף מאז המחאה החברתית הגדולה של שנת 2011, הנושא של יוקר המחיה בישראל הפך מדובר יותר ויותר. בפרט, נמצאים מחירי הדיור במוקד השיח.
השקעות נדלן בפורטוגל

בכמעט-העשור שחלף מאז המחאה החברתית הגדולה של שנת 2011, הנושא של יוקר המחיה בישראל הפך מדובר יותר ויותר. בפרט, נמצאים מחירי הדיור במוקד השיח. רכישת דירה למגורים היא משימה מורכבת כאן, כך שמובן מאליו שרכישת דירה להשקעה היא בכלל עסקה לא משתלמת. אולם בזמן שמחירי הדירות בישראל מטפסים, לא מעט ישראלים כבר גילו שבחו"ל – זה ממש לא ככה. לא מפתיע, אם כן, שישראלים רבים בוחרים להשקיע ממיטב כספם ולבצע השקעות נדלן בפורטוגל, בפולין, בארה"ב ובמדינות נוספות שבהן הם יכולים לקבל תמורה הולמת לכספם וליהנות מתשואה יפה.

נוסף על ההיבט הכלכלי, מעיבה על השקעות הנדלן בישראל גם מדיניות המיסוי. מדיניות זו מאופיינת בבירוקרטיה מסואבת ובמורכבויות נוספות אשר המשקיעים הישראלים מעדיפים להמנע מהן על ידי השקעות נדלן בפורטוגל ובמדינות נוספות שנחשבות ידידותיות יותר למשקיעים. אין ספק שעבור מי שמעוניין לעשות כסף מהכסף שלו – השקעות בחו"ל הן מפתות במיוחד, אולם כדי שזה יהיה באמת משתלם, מדובר בתחום שבהחלט כדאי להשקיע מעט זמן על מנת ללמוד אותו. לשם כך, ריכזנו עבורכם כמה טיפים שיעשו לכם את החיים הרבה יותר קלים לקראת ההשקעה הקרובה.

איך בוחרים איפה משקיעים?

אחת המשימות הראשונות שלכם בדרך לרכישת נכס נדל"ן להשקעה בחו"ל היא כמובן לבחור את המיקום המועדף עליכם. בחירת המיקום המתאים צריכה להיות מושפעת ממגוון גורמים. לדוגמה, כדאי לבדוק את הביקוש באזורים שונים, מכיוון שאם אתם לא מתכננים להתגורר בנכס בעצמכם, לא תרצו שהוא יעמוד ריק, אלא תעדיפו להשכיר אותו ולקבל מדי חודש את דמי השכירות. כמו כן כדאי לזהות אזורים מתפתחים, למשל כאלה שמוקמים בהם אזורי בילוי, מוסדות להשכלה גבוהה וכד', מכיוון שהדבר עשוי להעיד על עליית מחירים עתידית. בנוסף, חשוב להכיר את הכלכלה במדינה: את ערך המטבע, את יציבות הכלכלה ועוד. לא תרצו להשקיע באזור שעלולה להיות בו צניחת מחירים לא צפויה. לאור הפרמטרים האלה, השקעות נדלן בפורטוגל הן פופולאריות במיוחד בקרב המבקשים לרכוש נכסי נדל"ן להשקעה.

לזהות את הנכס המתאים

משימה חשובה נוספת היא לאתר את הנכס המתאים ביותר להעדפותיכם. לפני שחותמים על החוזה ורוכשים נכס ספציפי, יש כמה היבטים שללא ספק כדאי לבחון ולהקדיש להם מחשבה. לדוגמה, כדאי לחשוב מראש איזה סוג של נכס אתם מחפשים. האם אתם מעוניינים בנכס שמיועד למגורים או לשימוש מסחרי? אולי דווקא תעדיפו לרכוש יחידת משרדים? כדאי לבדוק אילו סוגי נכסים רלוונטיים במיוחד באזור המבוקש וצפויים להניב תשואה יפה. כמו כן, חשוב לבדוק את מצב הנכס. אם לדוגמה תצטרכו להוציא הרבה כסף על שיפוץ הנכס והבאתו למצב מצוין, תרצו לדעת זאת מראש ולשקול את העלות למול התועלת.

להכיר את האותיות הקטנות

כמובן שלפני שמשקיעים סכום גדול של כסף בנכס נדלן בחו"ל, חשוב לבדוק היטב את האותיות הקטנות, כל הפרטים הקטנים שיכולים בסופו של דבר לעלות ביוקר. חשוב להכיר את מדיניות המיסוי במדינה שבה אתם שוקלים לרכוש את הנכס, ולבדוק באילו עלויות נלוות תצטרכו לשאת נוסף על עלות הנכס עצמו. היבט נוסף שחשוב לבחון הוא הערבויות והביטחונות, או בקיצור – מה מבטיח לכם שברגע שתעבירו את הכסף הנכס אכן יהיה בבעלותכם? חקר מקדים ואיסוף כלל המידע הרלוונטי יאפשר לכם לקבל את ההחלטות הנכונות, להמנע מתרמיות ובמקרים רבים, גם לחסוך לא מעט כסף.

השקעות נדלן בפורטוגל – לא משקיעים לבד

אם אתם חושבים על רכישת נכס נדלן בחו"ל לצורך השקעה, אין ספק שהדבר הראשון שכדאי לכם לעשות הוא לפנות לחברה שתסייע לכם לעבור את התהליך בצורה הטובה ביותר. היום יש בישראל חברות רבות שמתמחות בתחום של השקעות נדלן בפורטוגל ובמדינות פופולאריות נוספות. רבים נמנעים מכך ומעדיפים לעשות את התהליך לבד על מנת לצמצם את העלויות הכרוכות בעניין, אולם למעשה ניתן לחסוך לא מעט כסף כאשר נעזרים בחברה מקצועית שמקצרת לכם תהליכים: חוסכת לכם טיסות על חשבון ימי עבודה; מוצאת עבורכם את הנכסים המשתלמים ביותר; מסייעת לכם בביצוע תהליכים בירוקרטים מעיקים ומפרכים – בעיקר כאשר הם מתרחשים בשפה זרה; ומעניקה לכם ידע רב, ששווה לא מעט כסף. התחום של השקעות בנדלן בחו"ל מצריך לא מעט למידה – וחבל שתעשו הכל מאפס כאשר יש אנשי מקצוע שמתמחים בדיוק בנושא הזה. 

השאירו תגובה