השקעות נדלן בפורטוגל – מה חשוב לדעת

מאז שהעולם הפך לכפר גלובאלי ובאמצעות האינטרנט אפשר גם לגור בישראל ולהעסיק גם מתכנתים מהודו ולסחור עם ארצות רבות, נפתחו גם הרבה הזדמנויות נדלן אותן לא הכירו הישראלים עד היום.
השקעות נדלן בפורטוגל

שוק הנדלן בישראל קשוח מאוד. המחירים בעיקר באזור המרכז הרקיעו שחקים ולמי שיש איזה שהוא הון עצמי בצד, אין אפשרות להשקיע אותו בנדלן בארץ והחלופה הכי כדאית ושווה היום היא לרכוש נדלן בחו"ל ובעיקר בפורטוגל. השקעות נדלן בפורטוגל הפכו לנכסים הכי מבוקשים היום עבור משקיעים מכל העולם. 

בשנים האחרונות זינקו מחירי הדיור בפורטוגל. משקיעים רבים כבר מתחילים להציע סכומים אף מעבר למבוקש כדי לזכות בנכסים. מדובר על כרישי נדלן שיודעים יפה מאוד מה שהם עושים וזה רק מעיד על כך שיש דברים בגו, שההשקעות הללו הולכות להשתלם להם מאוד. 

איתור נכסים שווים בפורטוגל 

יש אנשים שלא רוצים שההון העצמי שלהם ישכב באיזה חשבון בנק עם ריבית אפסית. הם פשוט מוציאים את הכסף ומחפשים השקעות נדלן בפורטוגל. כמובן שהם לא יכולים לעשות זאת בעצמם ולכן עליהם לאתר חברה מקומית ישראלית שעוסקת בכך. לחברה כזו חייב להיות נציג בפורטוגל אשר מתפקידו לאתר את הנכסים הנמכרים במחירי הזדמנות כדי שלמשקיעים באמת יהיה כדאי להשקיע בהם.

המקום המועדף הוא כאמור פורטו והחברה מלווה את המשקיעים ומציגה בפניהם את הנכסים, עד להשלמת העסקה, קבלת מימון בנקאי ועד הקשר עם חברת הניהול המקומית. חשוב מאוד להשקיע באמצעות חברה רצינית שיש לה וותק בשוק הנדלן בפורטוגל והצלחות מוכחות. לחברה כזו צריך שיהיו קשרים עם אנשי נדלן מקומיים בפורטוגל וגם עם עורכי דין, חברות שיפוצים ועוד. 

למה דווקא פורטוגל?

השקעות נדלן בפורטוגל הפכו לכדאיות בשוק שהוא מהחמים ביותר היום. יש ביקוש רב לדירות AIRBNB ודירות להשכרה לא נשארות ריקות כלל. המשבר הכלכלי של ארה"ב הסאב פריים ב-2008 שגרר אחריו גם את אירופה גרם לכך שאנשים לא ירכשו דירות ולא יתחייבו למשכנתאות שנסגרו בפניהם. כך נותרו הרבה נכסי נדלן שווים העומדים היום למכירה בכל מיני דירות בגוש היורו כאשר פורטוגל היא אחת מהן.

פורטוגל היום היא אחת מיעדי התיירות הכי מבוקשים באירופה וכבר ב-2015 עם מינוי הממשלה החדשה, היא עשתה הרחבה תקציבית שהובילה לצמצום באבטלה , צמצום הגירעון וגידול ביצוא. גם הבנקים בפורטוגל מעודדים רכישה של נכסי נדלן ומעניקים כ-70% מימון מבנקים מקומיים בריביות של 2% בלבד. 

פורטוגל- ביקוש גבוה לדירות AIRBNB

בשנים האחרונות הפכה פורטוגל ליעד תיירותי מבוקש, וישראלים רבים ממשפחות של גירוש ספרד כבר מטפלות בקבלת הדרכון הפורטוגלי שלהם. מדי שנה בוחרים גם ישראלים רבים ולא רק הם לבלות בארץ יפה, זו מה שיוצר ביקוש גבוה לדירות קייט ונופש. 

תארו לעצמכם שאתם משקיעים בנכס בפורטוגל, באמצעות חברה ישראלית מומחית של השקעות נדלן בפורטוגל, יושבים בבית שלכם ברמת גן ונהנים מהכנסה פאסיבית בלי לעשות כלום. הכי מתאים לאנשים שיש להם איזה שהוא סכום שבבנק רק "יעלה אבק" ובפורטוגל יהפוך לפנסיה הנוספת שלהם.

ההשקעות בפורטוגל נחשבות סולידיות ואי אפשר להפסיד בעסקה כזו. אם קונים נכס נדלן בזול, איך אפשר להפסיד? כאשר מדובר על השקעה בפורטוגל אומנם לונדון נראית יותר מפתה, אבל המחירים בלונדון כבר הגיעו לפיק שלהם ובפורטוגל עדיין לא. יש להם עוד לאן לצמוח ולהמריא ובדיוק לזה אנחנו מתכוונים כשאנחנו אומרים השקעות משתלמות וכדאיות. 

המון תיירים בפורטוגל 

פורטו היא אחת מהערים הכי חזקות בפורטוגל ומהווה אתר מבוקש מאוד לתיירות. גם משפרי דיור רוכשים דירות וגם מישראלים שיש להם שם נכסי נדלן. פורטוגל של היום השתקמה לאחר המשבר הכלכלי והיא מציעה תיירות אטרקטיבית עם הכנסת האורחים הידועה של העם החם הזה, מה שיוצר ביקוש גבוה לדירות AIRBNB. מזג האוויר בפורטוגל הוא רוב הזמן נעים וקיצי. יש הרבה מאוד פעילות ואירועי תרבות ובילוי במרחב הציבורי ובחופי הים. המקומיים ידועים בחמימות שלהם וכל תייר שמגיע אליה חוזר אליה. התחבורה מאוד קלה להתמצאות ומאפשרת לתיירים לנדוד מדירה שכורה אחרת לאחרת. זו אחת הסיבות לכך שיש רווח גדול לכל סוג של השקעות נדלן בפורטוגל.

השאירו תגובה