נכסים לקניה בפורטוגל – איך עושים את זה נכון

על ליסבון, עיר הבירה של פורטוגל, אין סיכוי שלא שמעתם. ייתכן שאפילו ביקרתם בה, ונהניתם מהאווירה האירופית ומצליליה המיוחדים של השפה. אולם האם אתם מכירים את פורטו? אם לא, הגיע הזמן שתכירו.
נכסים לקניה בפורטוגל

פורטו היא עיר נמל הממוקמת בפורטוגל והיא השניה בגודלה, וכן בחשיבותה, במדינה. בעיר, אשר נחשבת לבירת צפון פורטוגל, ניתן למצוא אתרים היסטוריים מרתקים רבים וכן את שדרות בואבישטה, שזכו לתואר השדרות הארוכות ביותר בפורטוגל. אולם לא בכך מסתכמת ייחודיותה של העיר. בשנים האחרונות, נכסים לקניה בפורטוגל נעשו מבוקשים במיוחד על ידי הישראלים, וברשימת הערים הפופולאריות – פורטו מככבת. אין ספק שכיום יותר מתמיד השקעות נדלן בפורטוגל היא הבחירה הטובה ביותר לתשואה מניבה.

השקעה בנדל"ן בחו"ל – אטרקטיבית מבארץ

אין ספק שבשנים האחרונות, שווקי הנדל"ן בחו"ל מעניינים במיוחד את הישראלים. הבירוקרטיה המסורבלת, המחירים הגבוהים, מדיניות המיסוי והמדיניות הכללית, שנודעת כלא ידידותית במיוחד – כל אלה מרחיקים את המשקיעים הישראלים מהשוק המקומי. עם זאת, המשקיעים לא נשארים בידיים ריקות. הודות לגלובליזציה שהפכה את כל העולם לכפר וירטואלי קטן, הם מצליחים למצוא נכסים מניבים להשקעה במדינות זרות, בהן ההשקעה עדיפה מסיבות שונות.

נכסים לקניה בפורטוגל – למה דווקא בפורטו?

בפורטו, באופן ספציפי, מזהים המשקיעים פוטנציאל רב. כאמור, מדובר בעיר שמדורגת שניה בפורטוגל. עיר נמל יפהפייה שמגיעים אליה תיירים מפורטוגל ומחוצה לה, שפורטוגל מסיבות מובנות בוחרת להשקיע בה לא מעט. השקעה בעיר, בהקשר זה, משמעותה אפשרות לאתר נכסים שצפויים להניב תשואה גבוהה, ולהחזיר את ההשקעה תוך זמן מה – והרי זה הדבר העיקרי שמחפשים המשקיעים הישראלים אשר תרים אחר נכסים לקניה בפורטוגל.

גורם נוסף שמביא את המשקיעים לפורטו הוא כמובן המחירים הנוחים. בישראל, גם אם אדם הצליח לחסוך סכום כסף יפה, הסיכוי שיוכל לקנות כאן נכס ועוד מבלי להשתעבד לשנים של תשלומי משכנתה – נמוך מאוד. הפתרון נמצא בחו"ל – במדינות אחרות עם כלכלה אחרת, ערך מטבע אחר ותנאים שונים, ניתן למצוא נכסים מצוינים במחירים טובים. מסיבה זו, ישראלים רבים מחפשים בחו"ל נכסים להשקעה וכך מצליחים להשקיע את כספם ולהנות מתשואה, באמצעות סכומי הכסף שהצליחו לצבור.

מחפשים נכסים להשקעה? לא עושים את זה לבד

אנשים שמחפשים נכסים לקניה בפורטוגל ובמדינות אחרות שאינן ישראל, בדרך כלל מוצאים את עצמם מתלבטים האם לבצע את התהליך לבד, או לפנות לחברה מקצועית שמתמחה בהשקעות נדל"ן בחו"ל. ברוח ה-DIY שכובש את העולם, יש לפעמים תחושה שלעשות דברים לבד זה לא משתלם, שפנייה לאנשי מקצוע – שמורה רק לפראיירים. חשוב להבין שלצד לא מעט תחומים שאפשר וכדאי להתנסות בהם לבד, כשזה מגיע לכסף שלכם ולהשקעת חסכונות משמעותיים – כדאי להיעזר באיש מקצוע שיוכל לעזור לכם לקבל את ההחלטה הנכונה ביותר. אלו הסיבות החשובות ביותר לכך שחשוב ליצור קשר עם חברה מקצועית:

מציאת הנכס המתאים – אחד היתרונות המשמעותיים ביותר, ודאי כעת בתקופה שבה מרביתנו לא מורשים לטייל למדינות רבות, הוא שחברה מקצועית מציעה לכם נכסים. במקום לנסוע לראות נכסים לא רלוונטיים ולהקדיש זמן ואנרגיות מיותרות, החברה מבצעת עבורכם את הסינון ואם תרצו בכך, אתם יכולים להגיע לראות רק את הנכסים שהכי מתאימים לצרכים שלכם.

ידע – כדי להחליט איזה נכס לרכוש, דרוש ידע: על הכלכלה המקומית, על האזור, על פוטנציאל התשואה. את הידע הזה יש לאנשי מקצוע וחבל שתנסו ללמוד מאפס תחום שאינכם מקצועיים בו. חברה מקצועית תספק לכם את כל הידע הדרוש על מנת שתוכלו לקבל את ההחלטה הנכונה.

חיסכון בכסף – נכון, פנייה לחברה מקצועית כרוכה בתשלום. עם זאת, כולם יודעים שהנכסים המשתלמים והשווים ביותר נמצאים רק בחברות כאלו, כך שבטווח הרחוק – אתם למעשה חוסכים לעצמכם כסף.

חיסכון בזמן – נכון שאתם יכולים לנסות ללמוד הכל על הכלכלה של פורטוגל, לטוס לראות נכסים בכל שני וחמישי, לעמוד בתורים ולהסתבך עם טפסים בפורטוגזית. עם זאת, כל אלה מצריכים זמן יקר, שחברה מקצועית יכולה לחסוך לכם.

לא ליפול בפח – מכירים את זה שאתם קונים מזכרות בשוק ביומכם הראשון בטיול במדינה זרה, ועד היום האחרון אתם כבר מבינים שעקצו אתכם? תארו לעצמכם מה יכול לקרות כשמדובר בנכס נדל"ן שעולה כמו כל החסכונות שלכם. אל תנסו להיות גיבורים – פנו לחברה מקצועית שתדבר בשבילכם, ותוודא שאתם עובדים רק מול גורמים אמינים והוגנים. 

השאירו תגובה