רכישת דירה בפורטוגל

פורטו שבפורטוגל היא אחד היעדים הכי מבוקשים לצורך רכישת דירה בפורטוגל ולא בכדי. מדובר על אחת הערים הכי אהובות גם למגורים וגם לתיירים.
רכישת דירה בפורטוגל

מזה כמה שנים שתחום ההשקעות מכל סוג פורח, ובעיקר השקעות בנדל"ן ובעיקר לא בארץ. הסיבה לכך היא שבארצנו הקטנה המחירים עדיין בשמיים ולא רק באזור המרכז, אלא גם בפריפריות שונות, בעוד שבעולם ובעיקר אירופה מתעוררת לחיים ומכל העולם זורמים אליה משקיעים ומגלים איך לא? הזדמנויות נדל"ן או במילים אחרות את האקזיט הפרטי שלהם.

כאשר מדברים על פורטו חשוב לציין שמדובר על אחת הערים הכי אהובות גם למגורים וגם לתיירים. היא העיר השנייה בגודלה בפורטוגל ומדי שנה מגיעים אליה מיליוני תיירים שגם רוצים לשכור בה דירת BNB, כך שאם חשבתם למשל לעשות את כל מה שהמשקיעים הישראלים עושים היום ורוכשים דירה בפורטו, דעו לכם כי הביקוש לדירות שכורות כל כך גבוה שהיא תיחטף מיד.

למה דווקא להשקיע בנדל"ן בפורטו?

פופולאריות של עיר נמדדת לפי האטרקציות הקיימות בה, שירותי התחבורה וקרבתה למרכז המדינה. עמק הדורו ובו הנהר הנשפך למימי האוקיינוס בעיר פורטו הוא אחד אזורי היין הכי עתיקים ויפים בעולם. מזה 2000 שנה מייצרים במקום את יין הפורט המפורסם ורק עובדה זו מושכת מדי שנה אל העיר מיליוני תיירים. הגפנים ממוקמים על שטח הררי ויוצרים טראסות על הגבעות. בנוסף גדושה העיר בהיסטוריה ויופי עוצר נשימה אשר הופכים אותה ליעד נדיר לטיול ולמגורים. יש בה את הקתדרלה המרכזית העתיקה שהוקמה במאה ה-12 אליאדוס, השדרה המרכזית בעיר שיש בה גם המון מקומות לשופינג מדהים אבל גם אומנות ופסלים. כנסיית הפעמונים המתנשאת לגובה של 75 מטר ואתרים נוספים. 

אנשים שחושבים על רכישת דירה בפורטוגל, חושבים מיד על פורטו משום שבגלל כל האתרים ההיסטוריים והמיקום שלה היא מאוד מבוקשת מבחינת תיירים ומבקרים. 

ויש גם ישראלים שרוכשים דירות במחירים שלא תמצאו בשום מקום בעולם, כדי להגיע אליה מדי שנה ולנפוש, והם כבר מחזירים את ההשקעה שלהם אחרי כמה חופשות.  

מה קורה למחירי הדירות בפורטו פורטוגל?

הסיבה לכך שמשקיעים רבים מכל העולם, בוחרים לרכוש דירה בפורטוגל, היא משום שאפיקי ההשקעה בארץ אינם אטרקטיביים כלל וכלל. אם ניקח בחשבון את כל האפיקים האפשריים, הרי שהיום אף אחד לא מוכן לשים את כספו על קרן הצבי ולהשקיע בבורסה אם הוא לא איש שמבין בשוק ההון ומלבד זאת הבורסה היא תנודתית ולא מתאימה לכל משקיע.

השקעה רווחית בנדל"ן בארץ שמורה למשקיעים "הכבדים" ומדברים פה על מיליונים. אדם שפתח ביטוח מנהלים או קופת גמל ויש לו איזה שהוא סכום של כסף, אין לו מה לעשות אתו בארץ. מחירי הנדל"ן בכל מקום גבוהים מאוד ובעיקר ביחס לאירופה. ישראל הפכה למדינה הכי יקרה מבחינת נדל"ן וזו הסיבה שאנשים רבים שמתעניינים בנדל"ן הולכים על רכישת דירה בפורטוגל, עושים את זה בעיר פורטו בה עדיין ניתן למצוא נכסים במחירים מפתיעים ורכישה של נכס נדל"ן לעולם לא מאכזבת. מהמחיר של הדירות בפורטו היום כבר אי אפשר לרדת ולכן זוהי הזדמנות היסטורית מוגבלת בזמן.

מה קרה ב-2008 בארה"ב ואיך זה השפיע על פורטוגל?

בשנת 2008 חוו מדינות גוש האירו כמו אירלנד, יוון וספרד משבר עמוק כתוצאה מהמשבר הכלכלי העולמי שהחל בארה"ב והשפיע גם על אירופה. אבל היום אפשר לראות את התאוששות המדהימה  של המדינה שיש לה את קצב הצמיחה הכי גבוה מכל המדינות בדרום אירופה ושיעור אבטלה מתחת לממוצע. היום מהווה פורטוגל מודל להתנהלות כלכלית חכמה ובריאה. הסיבה להתאוששות הזו הייתה החלטות נכונות שקיבלה ממשלת פורטוגל ובמקום לדגול במדיניות של קיצוצים שנדרשו ממנה ע"י האיחוד האירופי היא הגדילה את ההוצאה הממשלתית ובכך מנעה את המיתון. הם התמקדו ביצירת מקומות עבודה עם שכר יותר גבוה אשר הוכחו כנכונים ונבונים. רכישת דירה בפורטוגל ובעיקר בעיר פורטו, אשר בה יש כלכלה צומחת טובה מבטיחים כי יהיה לה ביקוש כדירה להשכרה או כדירת AIRBNB לתיירים הרבים הפוקדים את העיר. 

קונים היום מרוויחים מיד

ההתאוששות הכלכלית של פורטוגל, הוציאה אותה מהמשבר של 2008 והיום לאנשים יש כסף לחיות את החיים ומשקיעים מכל העולם כבר רכשו דירות בפורטו כדי להכניס הכנסה פאסיבית ולחכות לעליית המחירים שתהפוך את העסקה שלהם לרווחית ומשתלמת. אין ספק שכאשר מדברים על השקעות נדלן בפורטוגל ניתן לראות שהיום השוק נמצא בצמיחה ועדיין אפשר למצוא בו הזדמנויות להשקעה נבונה לא רק הישראלים מבינים את זה, אלא גם משקיעים מכל העולם.

השאירו תגובה